Airfel Kombi Devreye Girmiyor

Airfel Kombi Devreye Girmiyor

Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatını oldukça kolaylaştırarak hayati ve temel ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Kış aylarında kombinin çalışmaması ya da arızalanması, insan hayatına olumlu yönde olan katkılarını birden tersi yönüne çevirir.

Eğer kullandığınız Airfel Kombi Devreye Girmiyor ise servisten önce müdahale etmeniz için birkaç ipucu vereceğiz:

  • Öncelikle evinize gaz geliyor mu diye kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun içinse dairenizde başka doğalgaz ile çalışan (mesela ocak gibi) başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer ocağınız yanıyorsa doğalgaz tesisatında problem yoktur. Daha sonra ise kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Bunun için ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasının, kapalı durumdaysa açık konuma getirdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.
  • Kombinin barı kontrol edilmelidir. Eğer kombinin basınç değeri olarak ifade edilen bar değeri 1.5 barın altında ise kombinin alt tarafında bulunan musluk açılarak istenen bara getirilmelidir. Bar basıncı yüksek ise fazla olan su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gelmesi gereken voltajın 220 volt olması ve bu voltun düzenli bir şekilde geliyor olması gerekmektedir. Kombi eğer sigorta ya da bir voltaj düzenleyiciye bağlı ise bağlantılarının açık olup olmadığı kontrol edilip kapalı konumda ise açık konuma getirilmelidir.

Yukarıda yazılan maddeler, Airfel kombi Devreye Girmiyor sorunu karşısında kullanıcıların kendilerinin yapacağı çözümlerdir.

Bunları uyguladığınız halde hala kombi devreye girmiyor ise;

  • Fan motoru arızalanmış
  • Hat prosestatında sorun meydana gelmiş
  • Kombi elektronik kartı ya da anakartta sorun oluşmuş olabilir.

Bu sorunların çözümü için ise kullanıcı olarak hiçbir müdehalede bulunmadan Airfel teknik servisten yardım talebinde bulunmalısınız.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş