Airfel Kombi E1 Hatası Çözümü

Airfel Kombi E1 Hatası Çözümü

Kombiler insan hayatının vazgeçilmez ürünlerinden biri olarak hayatımızı kolaylaştırsa da kış aylarında fazla kullanımından ötürü parçaları zarar gördüğünden ötürü arızalar verebilmektedir Bunlardan en sık rastlananı olan Airfel Kombi E1 Arıza Kodu kombinizde ateşleme olmadığı için verdiği bir arıza kodudur. Bu hatayla karşılaşmanız kombinizin ateşleme yapmadığı ve haliyle de çalışmadığını göstermektedir.

Airfel Kombi E1 Hatası Çözümü ‘nün adresi her ne kadar işin profesyonelleri olan teknik servisler olsa da kullanıcı olarak teknik servise başvurmadan yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Örneğin eğer dairede doğalgazlı başka bir cihaz varsa:

  • Kombiyi kullandığınız dairenizde doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) eğer o da çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gazı sağlayan kuruluş ile iletişime geçin.
  • Ocaktan da gaz gelmiyorsa dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız olduğundan ötürü gazınız kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol ederek kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise ve gaz geldiğinden eminseniz kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bu denemelere rağmen hala kombiniz Airfel Kombi E1 adlı hata kodunu veriyorsa en yakınınızda bulunan Airfel Kombi servis ekibi ile iletişime geçerek yardım almanızı öneririz.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş