Airfel Kombi Çeşme İşareti

Airfel Kombi Çeşme İşareti

Çoğu elektronik eşya sanılanın aksine sadece arızalandığında değil hangi durumda çalıştığını belirtmek ya da kullanıcısına düzgün çalıştığının sinyalini vermek için de ekranda bazı simgeleri vermektedir. Kombiler kışın kullanıcılarının kurtarıcısı olsa da aslında doğalgaz gerçeği ile birlikte hayatımıza girerek yazın da sıcak su ihtiyacımızı karşılayarak hayatımızı kolaylaştırmışlardır. Yani aslında kombileri hem yaz hem de kışın kullanabildiğimiz oldukça kullanışlı elektronik/beyaz eşyalar olarak düşünebiliriz.

Airfel markasına ait kullanıcıların kombilerinde görülen Airfel kombi çeşme işaretinin ne olduğunu araştıran kullanıcılar en başta bu işaretin arıza kodu olduğunu düşünerek bu soruya cevap arasalar da bahsettiğimiz gibi bazen ekranda görülen hata kodları aslında kombinin hangi durumda ve nasıl çalıştığını gösteren durum bildirim işaretleridir.

Yani “airfel kombi çeşme işareti”nin kombi ekranında görülmesi Airfel marka kombinin kullanım suyu konumunda kombinin sıcak su ihtiyacını karşılamak için çalıştığını belirtmektedir.

Eğer kombinin ekranında yani ikaz panelinde sadece musluk ve damla simgesi var ve petek simgesi bulunmuyorsa sadece ayarlanan sıcaklıkta suyun ısınacağı anlamına gelmektedir.

Bu da evdeki kalorifer petekleri çalışmadığı durumda bu simgeyle karşılaşacağımızı anlayabiliriz. Bu simge genellikle kaloriferlerin kapatılıp yaza geçişlerde ya da bahar aylarında kombinin tamamen kapatılmadığı ve sıcak sudan faydalanabilmek için sıcak su ayarının açık kaldığı durumlarda görülebilir.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş