Airfel Kombi A1 Ne Demek

Airfel Kombi A1 Ne Demek

Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte insanların evindeki elektronik bir cihazda meydana gelen arıza ile birlikte başvurdukları yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknolojinin bize getirdiği nimetlerden birisi olan internetin sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldi. Bu sayede kullanıcılar cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyorlar.

Biz de bugün birlikte Airfel Kombi a1 ne demek sorusunun yanıtını inceleyeceğiz.

Öncelikle Airfel marka kombinizde a1 ne demek diye düşünüyor ve bu hata kodunu alıyorsanız bu kombinizin sorunsuz bir şekilde ateşleme yaptığını fakat iyonizasyon elektrodunun bu ateşlemeyi görmediği anlamına gelir. Peki bu iyonizasyon elektrodu nedir? İyonizasyon çubuğu, kombinin güvenlik parçalarından birisidir. Kısaca; siz sıcak suyu ya da kaloriferi açtığınızda bu talebi ilk olarak cihazın beyni olarak tabir edilen elektronik kart, hemen ateşleme devrelerine komut göndererek ateşlemenin oluşmasını sağlamaktadır. Bu komut ile gaz açılır ve ateşleme çubuklarına akım gönderilerek çakmağın çakmasını ister.

Fakat tüm bunları eksiksiz yerine getirildiği iyonizasyon elektrodu ile anlaşılır. Alevin meydana geldiği bölümde iyonizasyon alev oluşması ile bir direnç oluşur ve bunu anında elektronik karta iletir. Bu noktada kart her şeyin yolunda gittiğini anlayarak ateşlemeye devam eder.

Eğer 10 saniye içersinde bu talebi almaz ise bir şeylerin ters gittiğini yani alev oluşmadığını düşünerek gazı kapatır ve a1 hatası bu şekilde meydana gelir.

Eğer siz de Airfel Kombi a1 nedir şeklinde sorunuzun cevabını arıyorsanız ilk olarak kombinize reset atın ve sıcak su ya da petekleri açın. Hata devam ediyorsa ateşleme elektrodunu kontrol edin.(Kablosu vs. çıkmış olabilir) Hata hala devam ediyorsa sorun elektronik karttan kaynaklanıyor diye düşünebilirsiniz. Bu durumda kullanıcı olarak maalesef yapacak bir şeyiniz kalmamaktadır.

Kullanıcı olarak yapacağınız tek şey; en yakın Airfel servis ekibinden yardım talebinde bulunmaktır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş