Airfel Kombi Fazla Yakıt Tüketim Sorunu

Airfel Kombi Fazla Yakıt Tüketim Sorunu

Kombilerin temel görevleri insanların yaşam alanları olan ortamlardaki sıcak su ihtiyacını ve kış aylarında ısınmamızı sağlamak adına çalışma prensibi bulunmaktadır. Gaz, elektrik ve su üçlüsünün bir araya gelerek çalışma mantığı olan kombilerin aslında çok tehlikeli bir icat olduğunu düşünebiliriz. Fakat bu cihazlar o kadar çok emniyetlidir ki güvenle kullanılabilir. Bu zamana kadar kombilerin bu üçlü neticesinde yandığı veya patladığına rastlanılmamıştır. Gündemdeki önemli bir konuyu ele alarak önce değerlendirip sizleri bilgilendireceğiz. Airfel Kombi Fazla Yakıt Tüketim Sorunu hakkında düşüncelerimizi ve bilgilerimizi sizlere anlatalım.

Airfel Kombiniz Neden Fazla Yakıt Tüketiyor?
Öncelikle oturduğunuz binanın ısı yalıtımının olmamasından kaynaklı olarak çok fatura geldiğini düşünmelisiniz. İzolasyon olarak düşüneceğimiz bu konuyu biraz açalım. Dışardaki soğuk havanın içeri girmesi, içerdeki sıcak havanında dışarı çıkmasındaki tek sonuç binanızda izolasyonun olmamasıdır. Bu sayede evin içerisi ya da ortam ısınmıyor diyerek kombinizin derecesini yükseltmektesiniz. O an gözünüze küçük görülen bu işlem ay sonunda faturanıza yüklü miktarda fatura yansıyacağının bir belirtisi olacaktır.

Benim oturduğum yerde ısı yalıtımı var ya da izolasyonu var yukarıda anlatılan bana göre değil diyorsanız eğer; izolasyon malzemelerinin ne derece kaliteli olduğunu söyleyebilirsiniz? Duvarların örülmesi sırasında yapılan izolasyon malzemeleri kalitesizse eğer ısı geçirmesi, soğuk alması muhtemeldir. Bu da yukarıdaki paragrafı doğrular.

Kombinizi çok yüksek ayarda tutuyor olabilirsiniz. Ancak sonbahardan kış aylarına geçişlerde direkt olarak en üst seviyede güç kullanırsanız faturalarınız yükselecektir. Unutulmamalıdır ki kombi ayarları bir defa sabitlenir ve o derecede ısınmasını beklemelisiniz. İnanın çok ısınacaksınız ve faturalarınız kabarmayacak.
Oda termostatı ya da termostatik vana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu iki elemanın görevi ise ortam sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde kombiyi devre dışı bırakacaktır. Eğer ortam ısısı düşerse kombi yeniden çalışacaktır. Tamamen tasarruf cihazları diyebiliriz.

Diğer nedenler arasında; kombinin bakımının yapılmaması, sürekli olarak kombiyi kapatıp açmanız, ısıtma malzemelerinin yanlış seçilmesi gibi durumlarda kombiniz fazla yakıt tüketecektir.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş