Airfel Kombi E4 Hatası

Airfel Kombi E4 Hatası

Yeni nesil kombilerin üzerinde eski tip kombilere nazaran büyük ve çeşitli ledlerin yanıp sönmesi yerine ekranda bulunan küçük led ekranlar sayesinde arıza kodlarını göstermektedir. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağı oldukça rahat ve hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Bu arada şunu da belirtmeden geçmemek gerekir ki; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmeyebilir.

Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu size bildirebilir. Bunun için çıkan hata kodunun hata kodu olup olmadığına kanaat getirmeden önce internette küçük bir arama yapmanız tavsiye edilir. Bu sayede teknik servis çağırmadan da arıza sandığımız kodların üstesinden gelebilirsiniz.

Örneğin; Airfel Kombi E4 Hatası.

Eğer Airfel Kombi E4 Hatası/kodu ile karşılaşıyorsanız; bu, kalorifer devresindeki su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelmektedir. Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergesini kontrol ettiğiniz taktirde, değerin 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombi tesisatınızdaki suyun basınç için yetersiz olduğunu belirten bu arıza kodu karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz gerekmektedir.

Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmelisiniz ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5 bar seviyesine) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır.

Fakat bunu eksiksiz olarak yaptığınız halde hala Airfel Kombi E4 Hatası devam ediyorsa size en yakın olan Airfel kombi servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş