Airfel Kombi Çalışıp Duruyor

Airfel Kombi Çalışıp Duruyor

Kombiler ülke genelinde havaların da soğumasıyla birkaç aydır birçok evin ve iş yerinin hem ısınmasında hem de sıcak su kullanımında kurtarıcısı olduğu için çalışmadığı durumda hayati fonksiyonlarımızı etkilemeye başlıyor. Airfel markasına ait kombiler için kullanıcılar tarafından gelen Airfel kombi çalışıp duruyor şikayeti oldukça sık karşılaşılan sorunların başında geliyor. Bu yazımızda kombinizin çalışırken birden neden durduğuna dair kısaca bahsedeceğiz.

Öncelikle Airfel Kombi Çalışıp Duruyor şikayetinin altında yatan birçok neden olabilir. Bu nedenlerin bazıları kullanıcıdan kaynaklı olduğu gibi bazıları da kombi arızasından kaynaklı olabilir. Bu sebepleri sıralayacak olursak;

  • Kombiniz devamlı olarak ateşleme yapmaya çalıştığı halde alev almıyorsa; iyonizasyon elektrodunun alevi görmüyor olabilitesi yüksektir. Bu sayede de kombinizden aldığınız verim düşebilir.
  • Ayrıca bahsettiğimiz bu iyonizasyon elektrodunda paslanma, kirlenme ya da oksitlenme meydana gelmiş olabilir.
  • Oksitin giderilmesi ya da elektrodun temizlenmesi sorununuzu çözecektir. Ancak konu hakkında bilgi birikimine sahip değilseniz, teknik servisten yardım alarak bu problemi giderebilirsiniz.
  • Kombinin beyni olarak tabir edilen anakart veya elektronik kart arızalanmış olabilir. Gelecek teknik servis ekibi duruma göre ya tamir yapacaktır, ya da parça değişimi yaparak sorunu çözecektir.
  • Gaz akışını kontrol eden parçada yani gaz valfinde arızalanma olabilir.

Eğer sizin de Airfel Kombi Çalışıp Duruyor şikayetiniz varsa yukarıda sıraladığımız müdahaleler için böyle bir sorunda yapmanız gerek tek şey; işin profesyonelleri olan teknik servis ekibini çağırmanız olacaktır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş

Call Now Button444 78 56