Airfel Kombi Sıcak Su Veriyor Petekleri Isıtmıyor Ne Yapılmalı

Airfel Kombi Sıcak Su Veriyor Petekleri Isıtmıyor Ne Yapılmalı

Evinizin ısıtmasında ve duş ihtiyacı için sıcak suyu kombi ile elde ederiz. Elektronik cihaz olması sebebiyle zaman zaman kombide sorun çıkabilmektedir. Bu sebeple sıcak su ya da peteklerin ısınma durumu gerçekleşmemektedir. Kombideki arıza çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Ancak sorun her zaman kombi kaynaklı olmamaktadır. Zaman zaman borularda, tesisatta ya da peteklerde oluşan sorundan dolayı da ısınma problemi ortaya çıkabilmektedir. Airfel kombi sıkça kullanılmaktadır. Ancak internetten gelen şikayetlere bakıldığında ise en çok Airfel kombi sıcak su veriyor petekleri ısıtmıyor şeklindedir. Bizler de bu problemin neden oluştuğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Petekler Neden Isınmaz?
Peteklerin ısınmaması birçok sorunun habercisi olabilmektedir. Yapacağınız birkaç işlem ile bunu çözebilirsiniz.

Rekorlarda Hava Oluşması: Halk arasında en çok bilinen ve kombi servislerinin de en çok karşılaştığı sorunlar arasında bulunmaktadır. Eğer kombiniz sıcak su üretiyor ancak petekleriniz ısıtmıyor ya da belli bir kısmında sıcak su var ise muhtemelen petek içerisinde hava oluşmuştur. Bunu da vana kısmındaki rekorlardan bir araçla açabilirsiniz. Hava alma sırasında altına kova benzeri bir şey koymanız, hava sonrası çıkacak suyun yere dökülmesini engelleyecektir.

Borularda Tıkanıklık: Eğer kombiniz sıcak su üretiyor ancak peteklerinize ulaşmıyorsa; muhtemelen peteklere giden borularda tıkanıklık bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey ise boruları temizlemek ya da profesyonel kişiler tarafından yardım almak.

Peteklerde Çamur Birikintisi: Boruların içerisinde geçen sular bazen çamurlu ve kireçli olmaktadır. Bu da zamanla peteğin içerisinde tıkanıklığa sebep olacaktır. Eğer üst kısımdaki gibi peteğin bir kısmı ısıtmıyorsa ve havasını almanıza rağmen bu sorun devam ediyorsa; muhtemelen ısıtmayan kısımlarda çamur birikintisi ya da kireç bulunmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş