Airfel Klima Çalışmama Sorunu

Airfel Klima Çalışmama Sorunu

Sizler de yaz aylarının gelmesi ile birlikte klimaları kullananlardan ancak problemli olduğunu görünce internette araştırma yapanlardan mısınız? Muhtemelen klimanızın düzenli bakımını yaptırmamanız halinde, bu tür sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Klimaların içerisinde çeşitli parçalar bulunmaktadır. Bir tanesinin bozulması halinde ise diğerlerine de etki etmekte ve klimanız tam olarak çalışmamaktadır. Konumuzun detayında ise Toshiba klima çalışmama sorunu hakkında bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere Toshiba en iyi elektronik alet üreticileri arasında yer almaktadır. Ancak zaman zaman cihazlarında problem çıkabilmektedir. Eğer garantisi var ise direkt olarak teknik servis ile iletişime geçmeniz de iyi olacaktır. Bu durumda herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Teknik servis ücretsiz olarak cihazınızı yapmak zorundadır.

Klima Neden Çalışmaz?
Klimanın çalışmaması birçok etkene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Ancak en çok sorun olanlara değinecek olursak; elektrik sıkıntısı, anakart sıkıntısı, dış ünite arızası, devrelerin yanması ya da kumanda bozulması şeklinde gösterebiliriz.

Elektrik Sıkıntısı: Zaman zaman kullanıcılar farkında varmadan elektrikler gitmekte ya da problem çıkmaktadır. Klimalar genellikle bu sebeple çalışmaz. Öncelikle evde elektrik olduğundan daha sonra da cihaza elektrik gittiğinden emin olun. Klimanızın bağlı olduğu elektrik hattının sigortasını da kontrol etmeyi unutmayın. Zaman zaman sigorta kısmında sorun çıkabilmektedir.

Anakart Sıkıntısı: Bilindiği üzere klimaların içerisinde beyin olarak tabir edilen, anakart bulunmaktadır. Sizin verdiğiniz komutları alarak diğer parçalara iletmekte ve ısıtma işlemini yapmaktadır. Ancak anakart kısmında bir sorun çıkması halinde gerekli komutları veremeyecek ve klima çalışmayacaktır.

Dış Ünite Arızası: Klimalar iç ünite ve dış ünite olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dış ünitede oluşan bir arıza ise iç üniteyi etkileyecektir. Bu yüzden dış ünitede bir sorun olmadığını teyit etmeli ve var ise düzeltmelisiniz.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş