Airfel Klima Kumandayı Tanımıyor Ne Yapılmalı

Airfel Klima Kumandayı Tanımıyor Ne Yapılmalı

Klimalarda bulunmakta olan kumanda sistemleri sayesinde klimaları uzaktan çok daha kolay bir şekilde kontrol etme fırsatına sahip oluyoruz. Fakat kumandalarda meydana gelen bazı problemler klimalar ile etkileşimde çeşitli problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bugünkü yazımızda bu problemlerin neden ortaya çıktığını ve nasıl ortadan kaldırılabileceğini sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız.

Klima Kumandayı Tanımıyor

– Öncelikle daha önceden çalışıyor olmasına rağmen son zamanlarda klima ile kumanda arasında herhangi bir şekilde uyumsuzluk meydana geldiyse bu durum yazılımsal veya fiziksel bir problem olabilir. Genellikle yazılımsal problemler daha önceden çalışmakta olan kumandalar da meydana gelmez bunun yanında ise fiziksel problemler herhangi bir darbe sonrasında ortaya çıkabilir. Eğer kumanda daha önceden çalışıyor olmasına rağmen herhangi bir darbe aldıktan sonra eskisi kadar etkili bir şekilde çalışmıyorsa büyük ihtimalle içerisinde bulunmakta olan parçalarda çeşitli arızalar meydana gelmiş olabilir.

– Yazılımsal hatalar ise genellikle fabrika tarafından üretim yapılırken ortaya çıkıyor. Kumandan içerisinde bulunmakta olan yazılım eğer sahip olduğunuz klima ile birebir uyumlu bir şekilde çalışmıyorsa ne yazık ki bu durumu çözmek istiyorsanız teknik olarak destek almanız gerekebilir. Bu konuda Airfel firma tarafından sunulmakta olan teknik destek ekipleri meydana gelen tüm yazılımsal hata var konusunda size destek verecektir. Bahsetmiş olduğumuz bu durum kullanıcı hatası değil tamamen fabrikadan kaynaklanan bir durum olarak bilindiği için herhangi bir şekilde ücret ödemeden gerekli olan tamiratı yapabilir ve gerekirse kumandayı yenisi ile değiştirebilirsiniz. Eğer yeni almış olduğunuz cihazlarda kumanda ile klima arasında herhangi bir uyumsuzluk söz konusu ise fazla vakit kaybetmeden yetkili firma ile iletişime geçmek kısa süre içerisinde etmiyor sonuçlar elde edebilmeniz açısından faydalı olacaktır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş