Airfel Kombi E2 Arızası Çözümü

Airfel Kombi E2 Arızası Çözümü

Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınm olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlıyor. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Bu arızalar insanların günlük yaşamlarını aksatabiliyor.

Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebilmektedir.

Bu yazımızda kullancılar tarafından karşılaşılan Airfel Kombi E2 Arızası Çözümünden bahsedeceğiz.

Öncelikle bu hatanın neyden kaynaklandığını anlamak içim devirdaim pompasını (sirkülasyon pompası olarak da bilinen) bilmek gerekir. Devirdaim pompası, kombi sistemindeki suyun dolaşımını sağlayan ve çalışması için 220 volt elektriğe ihtiyaç olan mekanik bir parçadır.

Kazan içerisinde ısınan suyun tesisat içerisinde dolaşımı devirdaim pompası ile sağlanmaktadır. Bu yüzden devirdaim pompası kombi cihazında bulunan birçok parça ile yakından ilişkili olarak bilinmektedir. Kombinin elektronik kartının sinyali iletmesi ile görevine başlayan devirdaim pompası kombi ve petekler arasındaki suyun sürekli olarak hareket etmesini sağlar.

Fakat devirdaim pompasının arızalanması kombinin aşırı ısınmasın neden olarak Airfel Kombi E2 Arızasını meydana getirir.

Böyle bir hata karşısında kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir. En yakınınızda bulunan işinin uzmanı olan teknik servis ekibinden yardım istemenizi öneririz.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş